Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to trwały zabieg kosmetyczny, który gwarantuje spektakularny efekt o każdej porze dnia i nocy. Pozwala dłużej pospać rano i świetnie bawić się wieczorem, bez zastanawiania się, czy kreski rozmazały się, a brwi utraciły symetrię. Ze względu na oszczędność czasu oraz wygodę trwałe podkreślanie ust, oczu czy brwi cieszy się rosnącą popularnością. Dowiedz się więcej o tym zabiegu.

Makijaż permanentny pozwala podkreślić walory urody i zamaskować lub poprawić jej ewentualne mankamenty (np. przebarwienia, plamy, blizny). Jest metodą bezpieczną i nieinwazyjną, a mimo tego zapewnia widoczny efekt liftingu. Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda bardzo naturalnie.

Czym jest makijaż permanentny?

Trwały makijaż oczu, ust lub brwi polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Ich odcień jest dostosowywany do karnacji, włosów oraz oczekiwań klientki. Pigment umieszcza się jest na głębokości maksymalnej 0,5 mm, a do jego aplikacji wykorzystuje się cienką igłę. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, więc nie powoduje bólu czy dyskomfortu.

Zanim barwnik zostanie wprowadzony, kosmetolog konsultuje z klientką, jakie są jej oczekiwania i rysuje kontury. Pozwala to zwizualizować efekt końcowy. Specjalista musi także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania (choroby typu łuszczyca lub cukrzyca). Tzw. Contour Make-up utrzymuje się przez okres 3 — 5 lat.

Gdzie wykonać trwały makijaż?

Każdy zabieg kosmetyczny, który pozostawia długotrwałe efekty, wymaga oddania się w ręce profesjonalisty. Zanim udasz się do konkretnego salonu, dowiedz się, czy kosmetolog lub linergista ma stosowne uprawnienia do wykonywania makijażu permanentnego. Jeśli ściany jego gabinetu zdobi certyfikat ukończenia Krakowskiej Akademii Kosmetycznej, możesz być spokojna o efekt i bezpieczeństwo zabiegu. Szkolenia organizowane w tym miejscu są przeznaczone dla osób z doświadczeniem w branży. Obejmują naukę makijażu permanentnego na całym obszarze twarzy metodą Taffy lub z urządzeniem ODED.

(Visited 10 times, 1 visits today)