Henna pudrowa czyli brwi jak ta lala….

Henna Pudrowa przybyła do Polski w 2017 roku. Od samego początku była HITEM.

Myślę, że jej popularność nadal rośnie i z każdym miesiącem coraz więcej salonów decyduje się na wprowadzenie tej usługi do swojego port folio. Pomimo wysokiej ceny, zadowolonych klientów także przybywa.

Zabieg powinien rozpocząć się od prawidłowego przygotowania skóry w okolicy brwi.

 

Kolejny krok to architektura i geometria brwi. Ten element sprawia najwięcej problemów szczególnie poczatkującym stylistom. Możesz dokonać idealnego rysunku przy użyciu nici, cyrla i oczywiście suwmiarki (tę ostatnią możesz w dobrej cenie nabyć w sklepie budowlanym 🙂 ).

Pamiętaj, że idealne i równomierne brwi rzadko pasują naszej klientce, ponieważ nasze ciało nie jest symetryczne. Nie sugeruj się tylko zasadami geometrii i architektury brwi ale przede wszystkim naturą. Brwi muszą być idealnie dopasowane do urody naszej klientki. Oczywiście staramy się skorygować asymetrie pamiętając o tym, że nadal nasza klientka powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie i ładnie.

 

Kiedy rysunek jest gotowy należy przygotować odpowiednią porcję henny. Zrób to kilka minut przed aplikacją masy na brwi. Aplikacja masy w zależności od rodzaju henny różni się techniką ale zawsze jako pierwszy malujemy apex w obu brwiach. To najciemniejsze miejsce naszych brwi. Następnie malujemy ogonek, ciało i na końcu główkę, która powinna być zabarwiona bardzo lekko, tzw. pół cień. Różnica w czasie farbowania jest zależna od produktu który użyjemy. Ważne aby pamiętać, że henny chemiczne tj. Refectocil usuwamy po odpowiednim czasie  za pomocą płynu micelarnego lub szamponu do rzęs , nigdy samej wody. Natomiast henny pudrowe przy użyciu wody po jej całkowitym wyschnięciu, wtedy proces farbowania dobiega końca.

Trwałość henny zależy od wielu czynników. Nie zawsze mamy na to wpływ. Efekty dobrze wykonanej henny utrzymują się od 2 do 6 tygodni.

Jeśli chcesz poznać tajniki pracy z henną zapraszamy na szkolenie. Podczas dwudniowego powiemy Ci wszystko co wiemy na temat henny chemicznej, pudrowej, architektury i geometrii brwi, a także depilacji i pielęgnacji.

Rozwijaj swoje umiejętności!  Rób piękne brwi !  Podążaj za trendami!  Zarabiaj więcej !

 

(Visited 31 times, 1 visits today)