Jak idealnie nałożyć podkład?

Zawsze przed nałożeniem podkładu powinniśmy przygotować odpowiednio cerę, tak samo jak artysta przygotowuje płótno przed malowaniem obrazu. Podkład nałożony na chropowatą i suchą twarz jeszcze bardziej podkreśli jej przesuszenie. Przed nałożeniem produktów do malowania należy dokładnie oczyścić twarz, a przed „wielkim wyjściem” dobrze jest również zrobić peeling, aby jej powierzchnia była maksymalnie gładka. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu nawilżającego – pozwoli on uzyskać idealny poślizg dla podkładu, dzięki czemu produkt będzie się łatwiej i precyzyjniej rozprowadzał.

MOCNE BRWI – Jak podkreślić łuk brwiowy

Brwi są bardzo ważnym punktem w makijażu – nadają one naszej twarzy wyrazu i charakteru. Ważne by były idealnie wymodelowane, ale i naturalne. Zbyt wysoko wymodelowane brwi sprawią, że ich posiadaczka będzie wyglądała na lekko „zdziwioną”, nie mogą też być okrągłe ani zbyt cienkie.
Mocne, wręcz nastroszone brwi to ostatnio jeden z głównych trendów jakie pojawiają się na dużych pokazach mody. Takie brwi mogą się pojawić solo, bez makijażu oka, za to w połączeniu z mocnym, ciemnym akcentem na ustach.

Konturowanie twarzy

Przed rozpoczęciem modelowania owalu twarzy należy dokładnie przeanalizować jej proporcje. Trzymając się zasady, że ciemne i matowe kolory chowają i wyszczuplają, a jasne i błyszczące powiększają i uwypuklają nadajemy trójwymiarowości naszej twarzy. Można tego dokonać za pomocą dwóch technik: na mokro (podkładami) lub na sucho (bronzer, róż, rozświetlacz).
Miejsca, które rozjaśniamy to: czoło, łuk brwiowy, grzbiet nosa (jeśli nie jest zbyt długi) oraz broda – zwłaszcza gdy jest cofnięta. Rozjaśnić możemy również oczy, jeśli są głęboko osadzone oraz kości policzkowe. Możemy do tego użyć korektora od tonu do dwóch jaśniejszego od naszego podkładu jeśli modelujemy twarz na mokro.
Należy też pamiętać, że produkty do przyciemniania twarzy na tyle ciemne, że należy je stosować delikatnie i stopniowo, by nie dały nienaturalnego i przerysowanego efektu.

Aplikacja różu

Odpowiednio zastosowany róż i bronzer podkreśli kości policzkowe nawet na okrągłej twarzy. Należy pamiętać, że miejsce na róż zawsze znajduje się na kości policzkowej, a na produkt przyciemniający pod nią. Już podczas nakładania produktu powinniśmy go delikatnie rozcierać by uzyskać naturalny efekt. Kosmetyku nie może być za dużo na twarzy – polecam zacząć nakładanie różu od linii włosów w kierunku środka twarzy, tak aby najgrubsza warstwa została nie widoczna pod linią włosów.
Poprawie nałożony róż sprawia, że twarz wygląda zdrowo i promiennie. Nie tylko ważny jest sam produkt, ale i to czym go zaaplikujemy. Najlepiej jest sięgnąć w tym przypadku po pędzel skośnie ścięty – ponieważ to on idealnie dopasuje się do kształtu naszej twarzy i pomoże nam perfekcyjnie rozłożyć róż na policzkach.

Jak dobrać podkład?

Dobrze dobrany podkład sprawi, że nawet kiedy jesteśmy nie wyspane nasza cera wygląda zdrowo i promiennie. Powinniśmy sięgać po takie podkłady, które odpowiedzą na potrzeby naszej cery dlatego najpierw należy określić jej typ. Panie o cerze suchej powinny sięgać po produkty nawilżające, dla cer mieszanych i tłustych polecane są podkłady beztłuszczowe, natomiast kobiety o cerze wrażliwej powinny sięgać po kosmetyki bezzapachowe.
Pamiętajmy, że dobrze dobrany podkład to taki, którego nie widać – dlatego należy sięgać po kolory, które się będą komponować z naszym kolorem skóry. Dla Pań które są blade, a chcą to zmienić polecam sięgać nie po ciemniejszy podkład, a po bronzer. Idealny kolor podkładu znajdziemy nakładając produkty w linii żuchwy.

Jak dobrać korektor?

Korektor jest jednym z ważniejszych kosmetyków do makijażu. Dobrze dobrany i zaaplikowany potrafi zdziałać cuda. Najlepiej jest sięgać po korektory w odcieniu żółtym, łososiowym, brzoskwiniowym lub beżowym o pół tonu jaśniejszym od koloru naszej cery wówczas nasza twarz będzie wyglądała na zdrową, a makijaż stanie się trójwymiarowy i bardziej naturalny. Korektory o kremowej, bogatszej konsystencji świetnie sprawdzą się do maskowania wszelkich niedoskonałości. Polecam, wklepywać korektor palcem, gdyż za pomocą ciepłoty naszych dłoni produkt ten lepiej się wtopi. Na koniec należy też delikatnie przypudrować takie miejsce pudrem matującym co zatuszuje delikatnie cienie, a produkt dłużej zostanie na swoim miejscu.
Nie powinnyśmy stosować podkładu pod oczy ze względu na to, że w tych okolicach skóra jest bardzo cienka i delikatna – podkład może być zbyt ciężki i podkreślić drobne linie i zmarszczki.

(Visited 23 times, 1 visits today)