Jak optycznie powiększyć usta?

Jest wiele sposobów by optycznie powiększyć usta nie używając przy tym skalpela. Stara zasada z zastosowaniem naturalnej kredki lub w kolorze pomadki obrysowując nią delikatnie usta wykraczając poza ich obrys to trik który zna pewnie każda Pani, o małych i wąskich ustach. Ale co jeszcze możemy zrobić by wydały one nam się większe oraz pełniejsze..?


Zasada ciemne, matowe chowa, a jasne i błyszczące uwypukla sprawdza się nie tylko przy modelowaniu twarzy. Możemy ją wykorzystać również malując nasze usta. Nakładając jasną pomadkę na środek ust, wydadzą się one bardziej wypukłe. Ponadto błyszczyk gra ogromną rolę w makijażu drobnych warg. Jego miejsce w tym przypadku również jest po środku. Warto sięgać po pomadki w płynie, ich konsystencja i połysk sprawią, że nasze usta wydadzą się pełniejsze. Polecam również rozświetlić serduszko nad górną wargą, na tzw. „łuku kupidyna”. To wszystko sprawi, że usta wydadzą się bardziej wyrysowane, pełniejsze i soczyste.

Ochrona zimą

Zimą nasze usta często są przesuszone i spierzchnięte, dlatego codzienna pielęgnacja ust jest równie ważna jak pielęgnacja cery. Polecam codziennie wieczorem robić ustom delikatny masarz za pomocą szczoteczki do zębów. Pobudzi to mikrokrążenie i pomoże pozbyć się martwego naskórka. Ponadto okład z warstwy miodu położony na usta wygładzi spierzchnięte wargi oraz ukoi wszelkie podrażnienia.
Zwłaszcza w zimowe, chłodne dni warto mieć ze sobą ochronną pomadkę na usta – polecam sięgać po kosmetyki z wosku, gdyż stanowi on świetną barierę ochronną.

Trwałość pomadek

Każda z nas malując usta chce aby pomadka trzymała się jak najdłużej – jest na to kilka bardzo prostych tricków. Możemy do tego użyć odrobiny podkładu lub korektora nakładając go przed pomadką. Również przypudrowanie delikatnie ust, a następnie nałożenie jeszcze jednej warstwy pomadki sprawi, że przetrwa ona wiele godzin. Zanim nałożymy pomadkę możemy również pokryć całe usta kredką w naturalnym kolorze lub w kolorze pomadki – taki zabieg również pozwoli nam się cieszyć perft przez długi czas.

(Visited 20 times, 1 visits today)