Jak podkręcać naturalne rzęsy w bezpieczny sposób?

Niemal każda kobieta marzy o długich, podkręconych rzęsach, które sprawiają, że oko doskonale się prezentuje. Jednak maskary nie zawsze przynoszą zadowalający sposób, a używanie zalotki często kończy się wypadaniem włosów. Jak zatem podkręcić rzęsy w bezpieczny sposób? Sprawdźcie!

Lifting rzęs – bezpieczny sposób na podkręcone rzęsy

Lifting rzęs to zabieg cieszący się ogromną popularnością, gdyż przynosi naturalny efekt pięknych rzęs, które doskonale zdobią oko. Polega on na trwałym podniesieniu i podkręceniu włosków, dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów wzmacniających. Efekt utrzymuje się 6-8 tygodni, czyli tyle ile trwa cykl włosa.

Co istotne zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, w przeciwieństwie do stosowania zalotek czy trwałej ondulacji, które często osłabiają włosy i doprowadzają do ich wypadania.

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie rzęs i zabezpieczenia oka. Następnie włosy nawija się na specjalny wałeczek i nakłada na nie preparat utrwalający. W tym miejscu pragniemy uspokoić, jest to w całości bezbolesne, zatem nie ma powodów do obaw.

Należy jednak pamiętać, aby lifting rzęs wykonywać wyłącznie w sprawdzonym salonie kosmetycznymi, bo mimo iż jest prostym zabiegiem, to wymaga stosowania odpowiednich, dobrej jakości preparatów.

Laminacja rzęs – wzmocnienie i pogrubienie

Doskonałym uzupełnieniem liftingu jest laminacja rzęs. Często oba zabiegi wykonuje się równocześnie, dzięki czemu osiąga się najlepszy rezultat.

Laminacja rzęs polega na dodatkowym nałożeniu na włosy keratynowego preparatu, który je wzmacnia i pogrubia. W ten sposób rzęsy nie tylko są podkreślone, ale także doskonale odżywione. Produkt aplikuje się po wcześniejszym przeprowadzeniu liftingu. W takim wypadku cały zabieg trwa około 1,5 godziny.

Zarówno po laminacji, jak i liftingu rzęsy można normalnie malować, należy jedynie odczekać 24 godziny po zabiegu, aby dać czas preparatom na całkowite wchłonięcie. Niemniej wiele kobiet rezygnuje z tuszy do rzęs, gdyż są zadowolone z naturalnego wyglądu oprawy oka.

(Visited 197 times, 1 visits today)