Na czym polega manicure terapeutyczny?

Płytka paznokcia może zostać zniszczona lub osłabiona z różnych powodów. U jednych osób paznokcie są naturalnie osłabione – z powodu braku witamin czy też odziedziczonych cech. U innych z kolei uszkodzenie płytki może nastąpić poprzez używanie nieodpowiednich przyrządów kosmetycznych czy też słabej jakości produktów. Dlatego też ratunkiem dla zniszczonych paznokci jest manicure terapeutyczny, który wzmocni płytkę i nada jej ładny wygląd.

Działanie manicure terapeutycznego

Manicure terapeutyczny ma bardzo korzystne działanie z uwagi na wykorzystywane w nim produkty. Manicure terapeutyczny nie wygląda tak samo u każdego, ponieważ kosmetyczka dostosowuje go do indywidualnych potrzeb klientki. Płytka paznokcia oraz poziom jej zniszczenia mogą być różne, dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Podczas zabiegu specjalistka oczyszcza płytkę z zanieczyszczeń oraz pozostałości innych kosmetyków, a następnie przystępuje do kuracji drogocennymi olejkami i lakierami o działaniu leczniczym. Każdy z użytych produktów ma na celu nie tylko odbudować zniszczenia, ale także nadać paznokciom zdrowy wygląd i blask. Produkty wykorzystywane w salonach kosmetycznych są specjalistycznymi produktami, które silnie oddziałują na paznokieć, a więc odbudowują go nie tylko na zewnątrz, ale także w środku.

Zalety wykonania manicure terapeutycznego

Manicure terapeutyczny ma wiele zalet, dlatego też coraz częściej decydują się na niego klientki z osłabionymi paznokciami. Dzięki wykonaniu zabiegu sprawimy, że paznokieć będzie grubszy, twardszy oraz mniej łamliwy. Znikną problemy ze zbyt cienką płytką, która łatwo się kruszy lub rozdwaja. Dodatkowo jest to zabieg, który można wykonywać profilaktycznie – w przypadku gdy często malujemy paznokcie, nakładamy na nie żel czy też lakier hybrydowy. Jest to więc sposób na zachowanie paznokci w dobrej kondycji. Manicure terapeutyczny warto wykonać przed ważną uroczystością na przykład studniówką czy też weselem. Może to stanowić dobre przygotowanie płytki paznokcia do nałożenia lakieru i dalszej stylizacji.

(Visited 24 times, 1 visits today)