Metoda piórkowa Taffy jako sposób wykonania makijażu permanentnego

Można wymienić wiele takich sytuacji, gdy na zrobienie starannego makijażu po prostu brakuje czasu. Poranek przed wyjściem do pracy? Przygotowanie do wieczornej randki? A kiedy już uda się go wykonać, może się okazać niewystarczająco trwały np. intensywna sesja na siłowni grozi spłynięciem misternie przygotowanego makijażu. Fakt – codzienne dbanie o wygląd jest nie tylko zajęciem pracochłonnym i uciążliwym, ale też nie zawsze kończącym się spektakularnym sukcesem.

By oszczędzić czas oraz nie denerwować się nie do końca udanym make-upem, warto pomyśleć nad poddaniem się zabiegowi makijażu permanentnego. Pozwala on nie tylko uniknąć awaryjnych sytuacji w codziennym życiu, ale umożliwia też zatuszowanie pewnych niedoskonałości wyglądu.

Co zrobić, żeby mieć piękne brwi?

Pielęgnacja brwi jest uważana za szczególnie kłopotliwą, dlatego to one są najczęściej obiektem specjalistycznych zabiegów. Obecnie salony kosmetyczne stosują szeroki przekrój metod, dzięki którym można wykonać korektę kształtu brwi, zagęścić je, a nawet całkowicie zastąpić niepokorne włoski tymi dającymi się ujarzmić. Podstawą tradycyjnych technik jest wybranie odpowiednio dopasowanego do karnacji oraz do oczekiwań klientki pigmentu, a następnie wprowadzenie go pod skórę, dzięki czemu można dowolnie formować pożądany kontur brwi.

Nowa metoda: naturalność przede wszystkim

Wyraźną innowacją w makijażu permanentnym brwi jest metoda piórkowa TAFFY® (znana również jako TAFFY microblading system® ), która polega na tym, że każdy włosek rysowany jest osobno, za pomocą pojedynczych ruchów i z użyciem specjalnego narzędzia zwanego piórkiem. Piórko może mieć różną grubość, możliwe jest również uzyskanie efektu cieniowania (ombre), wzmacniającego efekt naturalności. Dzięki temu brwi mają nie tylko właściwy kształt oraz realistyczną fakturę, której na pierwszy rzut oka nie da się odróżnić od tych prawdziwych, ale są też wodoodporne. Rezultat zabiegu utrzymuje się przez okres od 2 do 4 lat. Metoda piórkowa doskonale sprawdza się także w mikropigmentacji medycznej przy rekonstrukcji brwi m.in. po chemioterapii.

(Visited 9 times, 1 visits today)