Blaski i cienie pracy wizażystki. Co należy wiedzieć o tym zawodzie?

Zawód wizażystki wiąże się z wieloma wyzwaniami, koniecznością ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, a czasami także pracy pod presją czasu. By w pełni zrozumieć niuanse tego zawodu, warto porozmawiać z profesjonalistkami, kobietami, które posiadają co najmniej kilkuletnie doświadczenie w branży. Dzięki nim można zdobyć bezcenną wiedzę o zaletach i wadach tej profesji. Co więc warto wiedzieć o tym zawodzie?

Jak w rzeczywistości wygląda praca wizażystki?

Wiele osób żyje w mylnym przeświadczeniu, iż zawód makijażystki polega na wyglądaniu “ładnie” oraz sprawieniu, by klientki/klienci również się tak prezentowali. Jest to oczywiście prawda, jednak jest w tym twierdzeniu sporo merytorycznych braków, które dla niektórych mogą się okazać krzywdzące. Za profesjonalnym makijażem stoją bowiem nie tylko świetnej jakości kosmetyki i akcesoria, ale przede wszystkim miesiące, a czasami długie lata spędzone na zdobywaniu wiedzy i praktycznego doświadczenia na najróżniejszych szkoleniach, targach czy szkoleniach z makijażu, a także w życiu codziennym. Wymaga to dużych pokładów wytrwałości, samozaparcia i cierpliwości, ale z czasem może przynieść wymierne korzyści.

Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna wizażystka?

Poza zdobytą wiedzą, która umożliwia podjęcie pierwszych kroków na drodze do wymarzonego zawodu, przyszła makijażystka musi posiadać kilka nieodzownych cech charakteru, które bez wątpienia ułatwią jej podjęcie pracy w tym zawodzie. Są to między innymi:

  • pewność siebie (swoich umiejętności, wiedzy)
  • pokora (otwarcie na konstruktywną krytykę w celu poprawienia swojego warsztatu)
  • wiarygodność
  • cierpliwość
  • odporność na stres, presję czasu
  • asertywność
  • empatia.

Co dalej?

Po spełnieniu powyższych wymagań można znaleźć dobrze płatną pracę np. w telewizji, teatrze, w agencjach modelek czy salonach kosmetycznych. Można również pokusić się o otwarcie własnego salonu bądź oferowanie tego typu usług jako niezależna wizażystka. Opcji jest sporo, a im większe doświadczenie, tym oczywiście lepsza stawka.

(Visited 3 times, 1 visits today)