Metody depilacji w gabinecie kosmetycznym i nie tylko

Ile osób tyle opinii, a w każda z nich ma swoje słabe i mocne strony. Dziś oferty salonowe zaskakują na każdym kroku możliwościami, technikami i produktami jakie możemy wykozystac do usuniecia niechcianego owłosienia.Dlatego dokonaliśmy podsumowania i zebrania większości z nich, zwracając uwagę jednocześnie na koszty i trwałość wykonywanego zabiegu.

Rodzaje depilacji

⦁ golenie maszynką – klasyczna domowa metoda
⦁ kremy do depilacji – najczęściej stosowane w domowym zaciszu
⦁ depilacja woskiem – zabieg najczęściej wykonywany w gabinecie kosmetycznym
⦁ depilacja pastą cukrową – zabieg najczęściej wykonywany w gabinecie kosmetycznym
⦁ depilacja laserem – zabieg wykonywany ppod okiem przeszkolonego specjalisty
⦁ fotodepilacja urządzeniem IPL – zabieg wykonywany ppod okiem przeszkolonego specjalisty

Golenie maszynką

Główną zaletą tej metody jest niska cena i łatwość dostępu do potrzebnych narzędzi i preparatów. Nie wymaga to też od nas specjalnych umiejętności i czasu. Zabieg możemy wykonać w domu przy stosunkowo niskich kosztach.
Zdecydowaną wadą golenia, jest konieczność systematycznego powtarzania i bardzo szybki odrost jeszcze twardszych i ciemniejszych włosów. Dodatkowo często dochodzi do podrażnienia delikatnej skóry a nawet zranienia.

Kremy do depilacji

Jest to również raczej domowa metoda. Stosunkowo łatwo zakupić potrzebne preparaty. W całkiem niskiej cenie. Depilacja kremem nie zawsze daje zadowalających efekty. Przy mocnym owłosieniu niestety rezulataty nie zadowalające. Trwałośc depilacji jest zdecydowanie dłuższa niż po goleniu gdyż krem wnika głebiej w cebulki i usuwa włos w niższych warstwach naskórka. Często jednak w konsekwencji dochodzi do wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych ( indywidualne predyspozycje )

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod walki z niechcianym owłosieniem. Wymaga regularnych wizyt u kosmetyczki, lecz mamy spokój na ok. 2-3 tygodnie. Główną wadą woskowania są zdecydowanie wyższe koszty i zwiększony odczucie dyskomfortu. Ból jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji i twardości włosów. Zazwyczaj pierwszy zabieg jest najmniej przyjemny. Każdy kolejny już odczuwamy dużo mniej gyż słabna cebulki włosów i spowalnia się ich odrost. Również przy systematycznych wizytach często odstępy czasowe się wydłużają.
Dziś rozróżniamy różne woski wykonywane na ciepło i na zimno. Z paskami lub bez. Dodatkowo kolejne firmy wprowadzają nowe metody które pozwalają na depilacje nawet na skórze delikatnej i naczyniowej. Stosowany olejek pod wosk zmniejsza efekt przyklejania wosku do skóry nie zmniejszając efektów depilacji.
Jest jedna z najbezpieczniejszych metod depilacji dająca stosunkowo długie efekty na skórze.

Depilacja pastą cukrową

Jaka sama nazwa wskazuje, jej podstawowym składnikiem jest cukier. Dodatkowo w mieszance znajdziemy także wodę oraz sok z cytryny i czasem tapioke Technicznie różni się ta technika od wyrywania włosów woskiem iż wysuwamy je zgodnie z kierunkiem wzrostu przeciwnie do pracy woskiem. Dlatego tez wiele osób twierdzi iż jest ona mniej bolesna. Ta technika wymaga większych umiejetnosci i praktyki od specjalisty. Jest przyjemna ze względu na wykonywane ruchy zbliżone do masazu. Podczas zabiegu pasta nie przykleja się tak mocno jak wosk wiec polecamy ja również dla osób o delikatnej skórze.
Efekty sa zbliżone do pracy woskiem. Koszty nieco większe związane z dłuższa edukacją specjalistów.

Depilacja laserem

Depilacja laserowa to jedna z bardzo skutecznych metod trwałego usuwania włosków. Jest to metoda która niesie ze sobą spore ryzyko. Ryzyko nie tylko podrażnień ale także komplikacji. Należy szczerze odpowiedzieć na wszystkie pytania specjalisty aby ten mógł ocenić nasze predyspozycje do zabiegu i wykluczyć przeciwwskazania. Czas wykonania zabieg jest także dość długi lecz efekty równie sa widoczne długofalowo a nawet na stałe. Wiąze się z tym również cena która jest odpowiednio wysoka do efektów.

Depilacja IPL

Depilacja IPL to alternatywa dla depilacji laserowej. Jest znacznie tańsza co wynika z konieczności wykonania większej ilości zabiegów. Zabiegi sa wykonywane w krótszym czasie. Trwałość zabiegów podobnie jak przy klasycznych laserach jest dugofalowa lub trwała co przekłada się na finalny koszt całego zabiegu. Również należy dokładnie skonsultować z ekspertem w danej dziedzinie indywidualne predyspozycje, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.