Czym zajmuje się kosmetyka estetyczna?

W dążeniu do pozostania pięknymi i młodymi sięgamy po coraz nowsze metody, które w stosunkowo łatwy i mało inwazyjny sposób, nie tylko sprawią, że skóra pozostanie dłużej w znakomitej kondycji, ale także zniwelują negatywne skutki dotychczasowych procesów, które doprowadziły do powstania niepożądanych zmarszczek, przebarwień czy bruzd. Tym zajmuje się medycyna estetyczna, której celem jest poprawa atrakcyjności fizycznej. Jest ona czymś więcej niż kosmetyką, ale jednocześnie nie ingeruje tak radykalnie jak chirurgia plastyczna. Kosmetyka oddziałuje tylko na zewnętrzną warstwę skóry. Medycyna estetyczna działa w jej głębszych warstwach, dając lepsze efekty.

Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?

Istnieje bardzo bogata oferta zabiegów medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • korekcja zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu;
  • powiększanie ust;
  • wolumetria twarzy;
  • mezoterapia;
  • usuwanie blizn potrądzikowych i rozstępów;
  • redukcja cellulitu;
  • zagęszczanie włosów.

Metody stosowane przy przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej zakładają jak najmniejszą ingerencję w ciało, przy zachowaniu jak najlepszych efektów.

Jak wybrać gabinet medycyny estetycznej?                                                                             

Wybór gabinetu medycyny estetycznej jest kluczowy. Trzeba pamiętać, że zabiegi oferowane w ramach medycyny estetycznej nie muszą być wykonywane przez lekarza. Wystarczy ukończyć profesjonalne szkolenie z makijażu permanentnego. Nie oznacza to, że każdy lekarz będzie lepszy niż kosmetolog. Wiele zależy od umiejętności, predyspozycji i doświadczenia. Przede wszystkim nie należy kierować się ceną. Znacząco niższa niż w innych gabinetach powinna wzbudzić czujność. Przed podjęciem decyzji o wyborze gabinetu, warto sprawdzić w internecie opinie na jego temat, a także spotkać się z osobą mającą wykonywać zabieg i porozmawiać na temat oczekiwań. Pierwszy wywiad da pewien obraz profesjonalizmu. Lekarz/kosmetolog powinien zapytać o choroby przewlekłe, przyjmowane leki, alergie czy wcześniejsze doświadczenia z zabiegami kosmetyki estetycznej. Jeśli specjalista, który ma wykonać zabieg, nie przeprowadza wywiadu, powinno to wzbudzić nieufność. Choć medycyna estetyczna w niewielkim stopniu ingeruje w ciało, to jednak wykonywanie zabiegów bez zachowania najwyższej dbałości i bezpieczeństwa, może przynieść komplikacje zdrowotne. Lepiej nie oszczędzać na zdrowiu.

 

(Visited 13 times, 1 visits today)