W jaki sposób powstają rzęsy objętościowe?

Piękne, powłóczyste, zmysłowe spojrzenie jest marzeniem wielu kobiet. Tymczasem większość z nas nie jest obdarzona firanką naturalnych rzęs. To dlatego podkreślamy je tuszem, marząc o ich zagęszczeniu i wydłużeniu. Dziś te marzenia mogą się spełnić, dzięki metodzie objętościowego przedłużania rzęs. Na czym ona, polega, jak wygląda zabieg i jaki efekt można uzyskać?

Na czym polega metoda objętościowa?

Przedłużanie rzęs metodą objętościową polega na doklejaniu do naturalnych rzęs pojedynczych włosków wykonanych z delikatnych materiałów, takich jak jedwab, włoski z futra norek czy włókna syntetyczne. Zwiększenie objętości rzęs osiąga się poprzez ich precyzyjne zagęszczenie z zastosowaniem specjalnego, bezpiecznego dla oczu kleju. Efekt tego typu zabiegu może być różny, w zależności od tego, co pragniemy osiągnąć. Mogą to być naturalnie wyglądające, gęste rzęsy, przesłużone rzęsy, ale także spektakularne spojrzenie nazywane Hollywood Effeckt lub Russian Volume. Wszystko to jest możliwe dzięki lekkości włosków, które nie obciążają w znacznym stopniu naturalnych rzęs, do których są przyklejone, ani nie zwiększają znacząco ciężaru powieki.

Jak wygląda zabieg?

Do zabiegu przyklejania rzęs warto się przygotować. Już w domy możemy zmyć makijaż. Trzeba pamiętać, że zabieg może trwać 2-4 godziny. Kosmetyczka rozpoczyna od oczyszczenia włosków oraz ich dokładnego rozczesania. Następnie za pomocą pincety chwyta pojedynczy włosek i po namoczeniu jego końcówki w kleju delikatnie umieszcza w linii rzęs, przyklejając do naturalnego włoska. Czynność tą powtarza wiele razy, aż do uzyskania pożądanego efektu. Niezwykle istotne jest, aby stylistka rzęs dobrze zrozumiała nasze oczekiwania, by rzęsy były takie, jak pragniemy. W tym celu warto wybrać gabinet, w którym pracują stylistki rzęs właściwie wyszkolone i w praktyce znające swój fach.

Pielęgnacja po zabiegu

Choć rzęsy po zabiegu metodą objętościową nie wymagają specjalnej pielęgnacji, trzeba znać zasady postępowania z nimi, by uzyskany efekt utrzymał się jak najdłużej. Kilka dni po zabiegu nie wolno ich moczyć, przebywać z pomieszczeniach wypełnionych parą, a także należy unikać ich suszenia, na przykład w trakcie suszenia włosów. Klej musi się odpowiednio ustabilizować, a moczenie rzęs sprawia, że efekt zabiegu może ulec zniszczeniu. Rzęs nie należy malować tuszami. Zwykle ich kolor jest odpowiednio dobrany do typu urody i nie ma potrzeby ich podkreślania. Może to uszkodzić delikatne włoski, a nawet powodować wypadanie naturalnych rzęs. Trzeba też pamiętać, że demakijaż twarzy powinien być wykonywany z użyciem delikatnych płynów micelarnych, które nie rozpuszczają kleju. Oczy należy przecierać bardzo delikatnie, by nie uszkodzić włosków. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 8 tygodni, pod warunkiem właściwej pielęgnacji.

Jak nauczyć się stylizacji rzęs metodą objętościową?

Jeśli jesteśmy stylistkami rzęs warto doskonalić swoje umiejętności. W tym celu należy warto przejść odpowiednie szkolenie lifting rzęs, prowadzone przez profesjonalistów. W przypadku osób, które nie przedłużały nigdy rzęs, należy rozpocząć od podstaw i nauki metody 1:1, by z czasem nauczyć się bardziej zaawansowanej metody objętościowej. Kosmetyczki, które na co dzień są stylistkami rzęs, mogą doskonalić swoje umiejętności i poszerzać wiedzę, dzięki tego typu szkoleniom. Wszak stylizacja brwi wymaga także wiedzy dotyczącej budowy włosa, jego cyklu życia, a także doboru kształtu rzęs do twarzy. Wbrew pozorom, stylizacja rzęs to nie tylko nauka doklejania włosków, ale także szersza wiedza, która pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i zdrowia klientek.

(Visited 21 times, 1 visits today)